O nás

logo-daydreams-3

Naše kapela se seznámila v roce 2014, kdy se otcové zakladatelé rozhodli, že nejlepší, co mohou právě udělat, je založit kapelu. Oněmi zakladateli byli David Pavliš a Honza Chmelík, toho času spolužáci na gymnáziu. Později k tomuto projektu přizvali Péťu Zavřela, Vojtu Chvojku a Rudolfa Požára, byli jsme tak kompletní a mohla se začít psát slavná historie tohoto boybandu.

Původně měl být ústředním žánrem thrash metal, ale po zralé úvaze valné shromáždění rozhodlo, že to je hloupý vtip a že budeme hrát melodický pop-rock, jenž pohladí srdéčko a k němuž se lépe hodí naše jemné chlapecké duše. Poté, co jsme vystřídali dvě zkušebny, jsme se usadili v Hlinsku, které se stalo naším domácím městem a záhy, po nazkoušení prvních skladeb, jsme začali koncertovat. Ukázalo se, že je to tak správné, a tak to také trvá dodnes.

Líbí se vám naše hudba?

Honza Chmelík

kytara

Toto je medailonek o části kapely jménem Honza. Tento poříz spatřil světlo světa kolem roku 1996. Od chvíle, kdy poznal první krásy hudby, neměl v hlavě nic jiného, než založit kapelu, která by hrála vlastní tvorbu. To se také jednoho dne stalo skutečností, a to s kapelou DayDreams. V této tlupě nejraději mačká kus dřeva zvané kytara, na kterou získal ty nejlepší zkušenosti od hlineckého mistra kytary, Roberta Freie. Mimo jiné se zde snaží zabroukat i své zasněné melodie, které pro toto uskupení vyplodil ještě za prenatálních časů této kapely. Když mu hudba zrovna neburcuje ušní bubínky, vyžívá se ve vrcholovém sportu gauč-tripping, ve kterém je mistrem svého oboru.

David Pavliš

klávesy

Moje jméno je David Pavliš a v kapele se pokouším hrát na klávesy, zpívat doprovodné vokály a pokud je to nejvíce nutné, tak i hlavní zpěv. Na klavír jsem se učil mnoho let u vynikajícího učitele Petra Hostinského, známého z kapely Sto zvířat. Ačkoliv se mi někdy zdá, že můj rozum je na úrovni 6-ti letého dítěte, jsem v kapele nejstarší, pouze o 3 dny před Honzou. V současné době studuji práva v Brně a aktivně se věnuji skautingu.

Petr Zavřel

baskytara

Zdarec všici, jmenuji se Petr Zavřel a jsem baskytarista DD’s už od samého počátku našeho snažení. Na baskytaru jsem se začal učit sám od střední školy, a proto to taky tak vypadá. Jsem posedlý hudbou ve všech směrech, a proto jsem se rozhodl studovat audio-inženýrství v Brně. Pokud chcete najít v kapele největšího protivu, hnidopicha a otravu, právě jste ho našli. Jestli ale hledáte něco pozitivního, bude to určitě moje Eliška s Gallienem, plná lednička a střecha nad hlavou pro každého, kdo se pěkně zeptá.

Vojta Chvojka

kytara

Zdar. Já jsem Vojta. Každá kapela musí mít svůj slabý článek. Ale to já rozhodně nejsem. Hraju na kytaru tak dlouho, jak daleko sahá moje paměť (8 let?), a rád o sobě říkám, že i zpívám, přestože se to zpěvu jenom blíží. Do kapely jsem se dostal zcela náhodou, když na mě kluci narazili jedouce na první zkoušku. Jsem tedy v DD’s od prvopočátků. Rád se dobře najím, dobře napiju, ocením kvalitní tabáček a nemáš-li s kým tancovat, přijď za mnou a dáme Pogo.

Ruda Požár

bicí

Mé jméno je Rudolf Požár. Narodil jsem se roku 1997 a v kapele hraji na bicí. Na ně jsem se učil hrát od mých patnácti let v hudebce. Jsem krásný, milý, hlubokomyslný a hlavně ze všeho nejvíc jsem skromný. Baví mě hrát v kapele už jenom kvůli tomu, že na zkoušce vždycky rád sním pár bonbonů. Naopak mi ale vadí, když musím napsat jakýsi medailónek o své osobě, který by pak David chtěl dát na naše internetové stránky. V těchto mrzutých chvílích často přemýšlím o významu a smyslu této kapely.

.